5 راهکار برای بهینه سازی پست های اینستاگرام

5 راهکار برای بهینه سازی پست های اینستاگرام

5 راهکار برای بهینه سازی پست های اینستاگرام

در این مقاله به بهینه‌سازی فعالیت‌های اکانت شخصی و یا کاری شما در اینستاگرام خواهیم پرداخت. پلتفرم اینستاگرام اخیراً تغییرات متعددی داشته است؛ در این تغییرات، نه‌تنها فیلترها و امکانات جدیدی برای رقابت با پلتفرم‌هایی چون اسنپ‌چت اضافه شده، بلکه دسترسی اپلیکیشن‌های واسطه (Third-party apps) نیز تا حد زیادی محدود شده است. این اقدامات جدید، شرایط پیشرفت را برای بیزینسها و برندهای شخصی کمی سخت می‌کند. از این رو، در این مقاله به راهکارهایی برای بهینه سازی پست های اینستاگرام و اکانت شما پرداخته شده است. در ادامه، با ادوایس همراه باشید تا به مواردی بپردازیم که بازدهی صفحه‌تان را بالا می‌برند.


۱) به زمان ارسال پست و مطالبتان دقت کنید

آیا از آن دسته افرادی هستید که هر محتوایی را در هر ساعتی از روز آپلود می‌کنند؟ اگر پاسختان به این سوال «بله» است، پس احتمالاً لایک‌ها و دنبال‌کننده‌های زیادی را از دست داده‌اید. مقالات و تحقیقات متعددی در زمینه «بهترین زمان ممکن برای ارسال محتوا و مطالب در اینستاگرام» وجود دارند، اما باید بدانید که این موضوع کاملا به دنبال کننده‌ها و خود شما بستگی دارد. امکان Insight در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا بفهمید مخاطبانتان بیشتر در چه ساعاتی از روز سرگرم استفاده از این پلتفرم هستند؛ با توجه به این داده‌ها می‌توانید زمان ارسال پست ها را با زمان حضور آن‌ها در اینستاگرام هماهنگ کنید.

۲) استفاده از هشتگ‌‌های مرتبط با محتوا

این امکان موجب می‌شود از سرتاسر جهان نگاه‌های بیشماری به اکانت و پست های اینستاگرام شما بیفتد و افرادی را که به دنبال موضوعی مشابه با مطالب شما هستند، به سمت اکانت‌تان هدایت می‌کند.
برای هر پست، به دنبال ۵ تا ۱۰ هشتگ مربوط با محتوایتان بگردید و آن‌ها را در محل کپشن زیر عکس درج کنید. با تغییر مداوم این هشتگ‌ها می‌توانید بفهمید کدام‌یک بازخوردهای بیشتری برای اکانت‌تان فراهم کرده‌اند. توجه داشته باشید که اگر پستی با هشتگ در فضای اینستاگرام ارسال شود، آمار بازخورد و جذب مخاطبان جدید را تا ۱۲.۶ درصد بالا می‌برد. امکان دنبال کردن هشتگ‌ها هم در اینستاگرام مهیاست. با دنبال کردن هشتگ‌های مرتبط با کار و فعالیتتان، می‌توانید پست‌ها و مطالبی را ببینید که با آن هشتگ‌های خاص آپلود می‌شوند، و همین موضوع می‌تواند باعث بهبود محتوای اکانت شما شود.
ممکن است بگویید نمی‌توانید هشتگ‌های مرتبط و مناسب برای پست‌هایتان را پیدا کنید؛ نگران نباشید، ادوایس در کنار شماست:

۴ راهکار برای یافتن هشتگ مناسب

  • همان هشتگ‌هایی را منتشر کنید که رقیبان و هم‌صنفی‌هایتان منتشر می‌کنند.
  • از هشتگ‌هایی استفاده کنید که اینفلوئنسرها در فضای اینستاگرام استفاده می‌کنند.
  • حواستان به هشتگ‌های مرتبط با یکدیگر باشد؛ زنجیره‌ای از هشتگ‌ها که کاربران اینستاگرام و خود شما به شکل مشترک از آن‌ها استفاده می‌کنید.
  • از قابلیت جستجو که شما را به بخش Explore در اینستاگرام وصل می‌کند، استفاده کنید.

۳) برای پست‌هایتان لوکیشن بزنید

اگر می‌خواهید مردم و کاربران اینستاگرام به‌سادگی و با یک جستجوی ساده به پست‌ها و اکانت شما دسترسی داشته باشند، اضافه کردن موقعیت محلی (Location) بسیار ضروری و مهم است. با انجام این کار، کاربرانی که در آن موقعیت مکانی یا جغرافیایی قرار دارند پیدایتان خواهند کرد و درنتیجه صفحه شما به افراد جدیدی معرفی خواهد شد.

۴) از امکان استوری به عنوان ابزاری برای جلب‌توجه عموم استفاده کنید

امکان استوری در آگوست سال ۲۰۱۶ برای کاربران قرار داده شد و بعد از آن نیز هیچگاه از دسترس خارج نشد. از سال ۲۰۱۶ به‌واسطه اضافه شدن استوری، تصویربرداری و تولید محتوا به شکل زنده نیز برای این پلتفرم ممکن شد. پس از آن، بارگذاری محتوا به شکل زنده و یا به عبارتی همان لایو گرفتن، همراه با امکانات دیگری چون فیلترهای متعدد، درج کردن موقعیت و البته امکان استفاده از Gif های متفاوت به کاربران عرضه شد. وقتی صحبت از بازاریابی برای برندتان می‌شود، استوری در اینستاگرام محل بسیار مناسبی برای به اشتراک گذاشتن جزئیات برند خواهد بود.

۵) پروفایل‌تان را از حالت شخصی به حالت بیزینس تغییر دهید

تغییر پروفایل از یک اکانت شخصی به یک اکانت کاری یا بیزینسی، امکانات گسترده و متفاوتی در اختیار شما و برندتان می‌گذارد؛ پروفایل کاری، گزینه‌های متعددی در زمینه‌ دعوت به عمل (Call-to-action) در اختیارتان می‌گذارد. بنابراین این امکان باعث می‌شود کاربرانی که به دنبال محتوای مشابه با برند شما هستند به‌سادگی به صفحه‌تان دسترسی پیدا کنند.
در اکانت‌های بیزینسی امکانی وجود دارد که به کاربر اجازه دسترسی به آنالیز داده‌های آماری صفحه‌اش را می‌دهد؛ اطلاعاتی چون محل زندگی اکثر فالوئرها، زمان آنلاین بودن و وقت‌گذرانی آن‌ها در اینستاگرام و… . این امکان به شما اجازه می‌دهد که میزان تاثیرگذاری هر یک از پست‌های ارسالی‌تان را بدانید. درنهایت، این اعداد و ارقام موجب می‌شوند بتوانید محتوای متناسب با خواسته‌های فالوئرهایتان تولید و منتشر کنید.
در یک پروفایل بیزینسی، امکان تبلیغ کردن هم خواهید داشت. اگر می‌خواهید از طریق تبلیغ برند خاصی کسب درآمد داشته باشید، بیزینسی کردن یک اکانت شخصی را جدی بگیرید. مراحل انجام آن سخت نیست. با رفتن به تنظیمات اکانت‌تان و انتخاب گزینه Switch Business Profile این امکان را فعال کنید.
اگر از راهکارهای ذکرشده استفاده کنید، درواقع پست های اینستاگرام را برای دریافت بازخوردهای بهتر بهینه ساخته‌اید.


با ادوایس همراه باشید؛ در مقاله‌های بعدی به سایر روش‌ها و ابزار افزایش فالوئر خواهیم پرداخت.


منبع: Buffer

  • برگشت به مقالات
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.