5 گام ساده برای استفاده از لایو اینستاگرام

امکانی مثل لایو (در لحظه و به شکل آنلاین از خود فیلم گرفتن) در اینستاگرام، این پلتفرم اجتماعی را بی‌نقص می‌کند. لایو اینستاگرام امکان بی‌نظیری برای ارتباط با دنبال‌کننده‌ها در لحظه است و در واقع می‌تواند همچون یک برنامه مستند، به روایت‌ درست سبک زندگی شما کمک کند. با اینکه به نظر می‌رسد پروسه‌ لایو گرفتن پیچیده و سخت باشد، اما در حقیقت اینطور نیست و استفاده از این امکان بسیار آسان و ساده است.

در ادامه با ادوایس همراه باشید تا به چگونگی دسترسی آسان‌تر به لایو و روش کار آن اشاره کنیم.


گام اول: از طریق موبایل وارد اپلیکیشن اینستاگرام و سپس صفحه کاربری خود شوید.

با اینکه به وسیله نسخه‌ ویندوز اینستاگرام هم می‌توان زیر عکس‌ها کامنت گذاشت و آن‌ها را لایک کرد اما متاسفانه برای استفاده از امکان لایو همچنان باید از نسخه‌های سازگار با سیستم‌عامل موبایل استفاده کنید. (اگر تاکنون برای خود حسابی در اینستاگرام باز نکرده‌اید، می‌توانید به کمک اپلیکیشن‌های موبایل و یا حتی نسخه‌ ویندوز این کار را انجام دهید.)

گام دوم: دوربین اینستاگرام را پیدا کنید

در ابتدا به صفحه‌‌ اول (و اصطلاحا صفحه‌‌ Home) بروید. با انتخاب گزینه‌ دوربین در بالا و سمت راست صفحه و یا حتی به راست کشیدن صفحه‌ اول به فضای عکاسی و فیلمبرداری اینستاگرام دسترسی خواهید داشت. ( این فضا برای استوری هم استفاده می‌شود.)

لایو اینستاگرام

گام سوم: لایو زنده خود را آغاز کنید

پس از یافتن دوربین اینستاگرام، گزینه لایو را در منو‌ی زیر دکمه‌‌ شروع فیلمبرداری پیدا کنید. این منو در واقع همان بخشی است که در آن می‌توانید امکانات مختلف استوری گذاشتن را ببینید. در سمت چپ تصویر نیز گزینه‌هایی برای ویرایش فیلم و عکس شما وجود دارند؛ شما به کمک این گزینه‌ها می‌توانید روی فیلم و عکس خود نوشته‌ای قرار دهید و یا حتی با طی کردن یک مسیر ساده، لینکی برای جمع آوری کمک برای نیازمندان طراحی کنید. هر وقت که آماده شروع لایو شدید روی دکمه فیلمبرداری ضربه بزنید.

گام چهارم: انتشار ویدیوی لایو

پس از یک تست سریع و کوتاه در اتصال به اینترنت که بدون دخالت شما و به شکل اتوماتیک انجام می‌شود، تصویر شما آنلاین و به شکل زنده منتشر خواهد شد. اینستاگرام در همین لحظه برای بعضی از دنبال‌کننده‌های شما پیام می‌فرستد و آن‌ها را دعوت به تماشای لایو می‌کند. تعداد کسانی که در لایو شما حضور دارند و همچنین نظرات آن‌ها در زیر صفحه نوشته می‌شود. اگر بخواهید به وسیله یکی از نظر‌ها‌ی مخاطبان، پیامی را به دنبا‌ کننده‌هایتان برسانید یا درباره‌ موضوعی خاص صحبت کنید، با مشخص کردن (Pin) آن نظر در بالای دیگر نظر‌ها، به دیگر دنبال‌کننده‌ها فرصت دیدن آن پیام را خواهید داد. شما همچنین می‌توانید بخش کامنت‌ها را خاموش کنید تا هیچ مخاطبی نتواند پیام ارسال کند. برای این کار، گزینه سه نقطه در سمت راست بخش نظرات را انتخاب کنید و سپس گزینه Turn Off Commenting را لمس کنید. امکانات دیگری از قبیل دعوت کردن یک مهمان، ارسال پیامی حاوی خبر حضور شما در لایو (notification) برای یک دوست، تعویض دوربین جلو و دسترسی به دوربین پشت و استفاده از فیلتر‌های مختلف نیز در لایو وجود دارد.

گام پنجم: لایو خود را به پایان برسانید

هر زمانی که حس کردید لازم است لایو خود را به پایان برسانید، روی گزینه End در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید. پس از انتخاب این گزینه، تصویر شما تار می‌شود و مخاطبان می‌فهمند که لایو به اتمام رسیده است. پس از پایان، می‌توانید لایو خود را ذخیره یا حذف کنید و یا در فرمت IGTV به اشتراک بگذارید.

لایو اینستاگرام

چطور می‌توانیم لایو کاربر دیگری را تماشا کنیم؟

برای تماشای لایو یکی از کاربران باید ابتدا تصویر پروفایل آن‌ها در بالای صفحه فید خود را پیدا و انتخاب کنید. اگر آنها در حال ضبط یک لایف از خودشان باشند، نوار دور تصویر پروفایل‌شان (که معمولاً به هنگام استوری، قرمزرنگ است) رنگارنگ خواهد بود و همچنین زمانی که روی پروفایل آن‌ها ضربه می‌زنید، گزینه Live نیز به دیگر گزینه‌های موجود اضافه شده است.
حواستان باشد هر کسی که مثل شما مشغول تماشای لایو باشد، می‌تواند ببیند که شما نیز به تماشاگران لایو پیوسته‌اید و همچنین اگر نظری هم بدهید برای تمام مخاطبان لایو قابل مشاهده خواهد بود.

برقرار کردن لایو و انتشار آن به شکل آنلاین در اینستاگرام یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با دنبال‌کننده‌هایتان است. این امکان، تصویری واقعی‌تر، سرگرم کننده‌تر و دوستانه‌تر از شما ارائه می‌دهد، در نتیجه می‌تواند به جذابیت صفحه‌ شما برای مخاطبان بیفزاید.

شاید برایتان جالب باشد: الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰


منبع: DigitalTrends

Leave a comment