بازنشر (Repost) در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

در هر شبکه اجتماعی روش‌های خاصی برای بازنشر عکس‌ها، متن‌ها و موارد دیگری که یک کاربر آپلود کرده است، وجود دارد. اما این موضوع در اینستاگرام صادق نیست. در اینستاگرام، به جای بازنشر پستی از دیگران در حساب کاربری خود، می‌توانید آدرس صفحه دوستان و دنبال‌کننده‌هایتان را در فضای نظرات (Comments) بنویسید (در زیر پست ارسال شده) و اصطلاحا آن‌ها را تگ (Tag) کنید.
حتی اگر اپلیکیشن اینستاگرام دارای یک ویژگی خاص نباشد که به‌واسطه آن بتوانید پست‌های کاربران دیگر را در صفحه شخصی خود آپلود کنید، همچنان امکان ری پست یا بازنشر در اینستاگرام را در اختیار دارید. برای انجام این کار، دو روش مختلف وجود دارد: نخست، استفاده از یک اپلیکیشن جایگزین و حمایتی و دوم استفاده از امکان اسکرین‌شات و نشر آن به عنوان پست در اینستاگرام.


استفاده از اپلیکیشن‌های بازنشر برای ‍پست های دلخواه در اینستاگرام

اپ استور از نواقص و کمبود‌های موجود در یک اپلیکیشن متنفر است و از همین رو همواره سعی می‌کند فضاهای خالی و مشکلات یک اپلیکیشن را با اپلیکیشن‌های جایگزین بپوشاند. در نتیجه، وجود اپلیکیشن‌های کمکی دیگر که به کاربران اینستاگرام اجازه بازنشر محتوای ارسال شده را می‌دهد، در فضاهایی چون اپ استور دور از انتظار نیست. برای مثال اپلیکیشن Repost for Instagram و Insta Repost دو نمونه‌ بسیار کاربردی و مناسب هستند که نیاز کاربران را در این زمینه رفع می‌کند. این اپلیکیشن‌ها معمولاً رایگان و البته با تبلیغات متعدد ارائه می‌شوند و استفاده از آن‌ها بسیار راحت است. در ادامه برای روشن‌تر شدن موضوع، به روش کار اپلیکیشن Repost for Instagram می‌پردازیم:

۱- در گام نخست باید اپلیکیشن را دانلود و بر روی موبایل خود نصب کنید. سپس با ورود به فضای اینستاگرام پست دلخواهتان را پیدا و گزینه‌ سه نقطه بالا، سمت راست را انتخاب کنید.
۲- گزینه‌ Copy Link را انتخاب کنید.
۳- اپلیکیشن Repost for Instagram را باز کنید. در این جا باید پستی را ببینید که در مرحله‌ قبل لینکش را کپی کرده بودید.
۴- هر زمانی که آماده بازنشر پست در اینستاگرام بودید، روی آن کلیک کنید و با اعمال تغییرات مختلف و دلخواهتان روی عکس و سپس انتخاب گزینه Repost در پایین صفحه، آن را آپلود کنید.

دقت کنید که با استفاده از امکان ذخیره‌سازی پست‌ها در اینستاگرام می‌توانید مطالبی را که دوست داشته‌اید و تمایل به بازنشر آن‌ها دارید ذخیره کنید و در زمان مناسب در صفحه خود آپلود کنید.
برای ذخیره یک عکس یا یک ویدیو می‌توانید بر روی علامت پرچم که در گوشه پایین سمت راست تصویر وجود دارد، کلیک کنید و سپس پوشه‌ای مجزا برای پست‌هایی درست کنید‌ که تمایل به بازنشر آن‌ها را دارید.
برای پیدا کردن پست‌های ذخیره شده خود باید به صفحه پروفایل بروید، گزینه منو را انتخاب کنید و سپس با انتخاب گزینه Saved به آن‌ها دسترسی خواهید داشت. همچنین امکان دسته‌بندی تمامی پست‌های ذخیره‌شده نیز برای شما وجود دارد.

بازنشر در اینستاگرام یا ری پست

استفاده از اسکرین‌شات برای ری پست در اینستاگرام

اگرچه استفاده از اپلیکیشن‌های بازنشردهنده در زمانی که شما به شکل متناوب پست‌های دیگر کاربران را آپلود می‌کنید، بسیار کاربردی است اما این اپلیکیشن‌ها مشکلات خاص خود را نیز دارند. شما با نصب این اپلیکیشن‌های حمایت‌کننده به آن‌ها اجازه دسترسی به اطلاعات و فایل‌های ذخیره شده درون موبایل‌تان را می‌دهید. با این وجود، اگر علاقه‌ای به نصب این اپلیکیشن‌ها روی موبایلتان ندارید، می‌توانید به‌عنوان راه جایگزین از اسکرین‌شات استفاده کنید. آپلود کردن یک اسکرین‌شات به عنوان پست، به اندازه استفاده از اپلیکیشن‌های ری پست کننده بی‌نقص نیست و شما نیاز دارید اصلاحاتی مثل بریدن عکس و دیگر تغییرات را اعمال کنید ولی نتیجه نهایی مثل همان روش اول است. روش گرفتن اسکرین‌شات بسته به نوع موبایل شما متفاوت است.
در پایان، دقت کنید که بازنشر یا ری پست یک اثر هنری یا حتی یک پست ساده در اینستاگرام بدون اجازه مالک اصلی آن درست نیست و حتما علاوه بر قید نام، از او اجازه رسمی بگیرید.

یکی از کاربردهای ری پست در اینستاگرام، تولید محتوای جذاب است؛ درباره این موضوع در بلاگ ادوایس بخوانید


منبع: Digital Trends

Leave a comment