بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست یا چطور از سوشیال مدیا پول دربیاوریم؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست یا چطور از سوشیال مدیا پول دربیاوریم؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست یا چطور از سوشیال مدیا پول دربیاوریم؟

این روزها همه از سوشیال مارکتینگ صحبت می‌کنند اما واقعا با چه نوعی از بازاریابی طرف هستیم؟ بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده از انواع مختلف رسانه‌های اجتماعی است به‌منظور ارتباط گرفتن با جامعه هدف؛ با این کار می‌توانید نام تجاری‌تان را بسازید، فروشتان را افزایش دهید و آمار بازدید وب‌سایتتان را بالا ببرید. البته، به این راحتی‌ها هم نیست؛ باید برای حساب‌های کاربری رسمی کسب‌وکارتان در شبکه‌های اجتماعی مختلف محتوای باکیفیت تولید کنید؛ به فالوئرهایتان اهمیت دهید، علاقه‌مندی‌ها و سلیقه‌شان را دنبال کنید، به کامنت هایشان دقت کنید و در بحث درگیرشان کنید. در گام بعدی، نتایج کارتان را به‌صورت دقیق و مستمر ارزیابی کنید و از فرصت‌هایی که تبلیغات شبکه های اجتماعی در اختیارتان می‌گذارد، نهایت استفاده را ببرید.

مهم‌ترین و پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر، فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر، لینکدین، پینترست، یوتیوب و اسنپ چت هستند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، در ابتدا با انتشار مطالب یا همان تولید محتوا آغاز شد. کسب‌وکارها و مشاغل، محتواهایی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند تا آمار بازدید وب‌سایت و درنهایت فروششان را بالا ببرند. این محتواها بیشتر به‌صورت متنی بودند. اما این شکل از بازاریابی، تغییرات بسیاری کرد تا سوشیال مدیاها تنها مکانی برای نوشتن و انتشار یک سری مفاهیم نباشند.

امروزه بیزینس‌ها و تجارت‌ها از بازاریابی شبکه های اجتماعی به شیوه‌های متعدد و متنوعی استفاده می‌کنند و از پتانسیل آن‌ برای بهبود کسب‌وکارشان بهره می‌برند؛ برای مثال، اگر برای صاحب کسب‌وکاری مهم است که مردم چه قضاوتی درباره برند یا نام تجاری‌اش دارند، باید مکالمات و پاسخ افراد در شبکه‌های اجتماعی را زیر نظر بگیرد؛ این، همان شنیدن صدای مخاطب و درگیر کردن او در شبکه‌های اجتماعی است.
اگر صاحب برندی می‌خواهد بداند عملکردش در شبکه‌های اجتماعی چطور بوده است می‌تواند حضورش، میزان تاثیرگذاری و همچنین فروشش در این شبکه‌ها را با استفاده از ابزارهای مرتبط ارزیابی کند.
اگر صاحب کسب‌وکاری می‌خواهد در مدت‌زمان به‌خصوصی به بخش خاصی از بازدیدکنندگان دسترسی داشته باشد، باید از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی استفاده کند که به‌شدت هدفمند هستند.
اما، این شاخه مهم و سودمند مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟ پیش از هرچیز باید بدانید که بازاریابی شبکه های اجتماعی، پنج ستون اصلی دارد:

۱- استراتژی

پیش از اینکه با انگیزه و هیجان شروع به فعالیت کنید و مطلبی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید، لحظه‌ای دست نگه دارید و موضوع را با دیدی وسیع‌تر ببینید؛ اولین قدم این است که درباره استراتژی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی فکر کنید و به چند سوال پاسخ دهید:
هدف شما از حضور در سوشیال مدیا چیست؟ شبکه‌های اجتماعی چطور می‌توانند به شما کمک کنند تا به اهداف تجاری‌تان برسید؟ بعضی بیزینس‌ها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا باعث شناخت بیشتر نام تجاری‌شان شوند. برخی دیگر ممکن است بخواهند آمار بازدید وبسایت یا میزان فروششان را بالا ببرند. شبکه‌های اجتماعی حتی می‌تواند به شما کمک کند تا افراد را با برندتان درگیر کنید یا خدمات موردنیاز را در اختیار مشتریان بگذارید.
اصلا می‌خواهید تمرکزتان بر روی کدام‌یک از شبکه‌های اجتماعی باشد؟ شبکه‌های اجتماعی اصلی، همانطور که گفته شد، فیس‌بوک، اینستاگرام، توئیتر، لینکدین، پینترست، یوتیوب و اسنپ‌چت هستند. شبکه‌های اجتماعی کوچک‌تر و در حال پیشرفتی هم وجود دارند مانند تامبلر، تیک‌تاک و آنکور. یا شبکه‌های پیام‌رسانی مانند تلگرام، واتس‌اپ و وی چت. وقتی کار خود را شروع می‌کنید، بهتر است تعداد کمی از شبکه‌های اجتماعی را انتخاب کنید؛ آن‌هایی که احتمال می‌دهید بیشترین حجم از بازار هدفتان را درون خود دارند.

به‌عنوان سوال آخر، از خودتان بپرسید می‌خواهید چه نوع مطالبی را به اشتراک بگذارید؛ و مخاطبان هدفتان از چه مطالبی بیشتر خوششان می‌آید. عکس، ویدئو، متن یا فایل‌های صوتی؟ می‌خواهید مطالب آموزشی بگذارید یا صرفا سرگرم‌کننده؟
به‌عنوان نخستین قدم بهتر است یک پرسونای بازاریابی ایجاد کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا به پاسخ این سوالات برسید. به زبان ساده، پرسونای مشتری توضیح می‌دهد که مشتری ایده آل شما کیست، زندگی روزمره خود را چگونه می‌گذراند، با چه چالش‌هایی روبرو است و چطور تصمیم می‌گیرد؛ و این تصمیم‌گیری، قرار نیست یکبار برای همیشه باشد؛ بنابراین همیشه می‌توانید بر اساس مشاهده‌ میزان کارایی‌تان، استراتژی را زمینه تغییر دهید.

۲- برنامه‌ریزی و انتشار

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاغل کوچک، از حضور دائمی در این شبکه‌ها آغاز می‌شود. نزدیک ۳ میلیارد نفر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. با حضور مستمر، به نام برندتان این فرصت را می‌دهید که توسط مشتریان آینده‌تان کشف شود.
انتشار مطلب در این شبکه‌ها کار سختی نیست؛ به همان سادگی به اشتراک گذاشتن مطلبی در وبلاگ یا یک عکس یا یک ویدئو. درست همانطور که انگار دارید در صفحه شخصی‌تان در فیس‌بوک مطلب می‌گذارید. اما این بار به‌جای یک محتوای بی‌هدف یا صرفا با دغدغه‌های شخصی، چیزی را منتشر می‌کنید که به نفع کسب‌وکارتان باشد؛ یک محتوای هدفمند و تا حد امکان بدون تاریخ انقضا. زمانی می‌توانید از میزان دسترسی‌تان به مخاطبان هدف در شبکه‌های اجتماعی مطمئن باشید که محتوای باکیفیت و مطابق سلیقه آن‌ها تولید کنید؛ و از آن مهم‌تر، در زمان درست و به تعداد دفعات مناسب منتشر کنید.

۳- گوش دادن و درگیر کردن

همزمان با بیشتر شدن تعداد فالوئرهای بیزینس شما در شبکه‌های اجتماعی، حرف‌وحدیث درباره برندتان هم ممکن است بیشتر شود و اصطلاحا نامش بر سر زبان‌ها بیفتد. مردم ممکن است پایین پست‌هایتان نظر بدهند، صفحه‌تان را در نوشته‌های خود در شبکه‌های اجتماعی تگ کنند یا مستقیما به شما پیغام بدهند.
حتی ممکن است مردم بدون اینکه بدانید، درباره برندتان حرف بزنند. بنابراین ممکن است بخواهید مکالمات شبکه‌های اجتماعی در مورد برندتان را مانیتور کنید. اگر نظرها مثبت باشد که، چه‌بهتر، فرصتی دارید برای سورپرایز کردن و خوشحال کردن آن افراد؛ در غیر این صورت، تا قبل از اینکه اوضاع بدتر شود می‌توانید از متخصصان تقاضای حمایت و کمک کنید یا به استراتژی‌تان نگاهی دوباره داشته باشید.

۴- ارزیابی

در طول مسیر، چه در حال انتشار مطلب و تولید محتوا باشید، چه به هر صورت دیگری با شبکه‌های اجتماعی درگیر باشید، ممکن است بخواهید بدانید عملکرتان در این نوع بازاریابی چطور بوده است؛ آیا نسبت به ماه گذشته، مخاطبان بیشتری پیدا کرده‌اید؟ در طول یک ماه چند بار به شکل مثبت از شما صحبت شده است؟ چند نفر از هشتگ نام تجاری شما در مطالبشان استفاده کردند؟
شبکه‌های اجتماعی این اطلاعات را به شکل پایه‌ای در اختیارتان می‌گذارند. اما برای رسیدن به اطلاعات عمیق‌تر برای ارزیابی یا مقایسه میزان کارآمدی شبکه‌های اجتماعی مختلف برای کسب‌وکارتان، می‌توانید از ابزار مربوط به این کار که تنوع بسیار زیادی هم دارند، استفاده کنید.

۵- تبلیغات

اگر می‌توانید برای گسترش فعالیت مجازی‌تان هزینه کنید، بهترین گزینه، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. این تبلیغات به شما امکان دسترسی به تعداد بیشماری از کاربران را می‌دهد.
تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی امروزه بسیار قدرتمند و حرفه‌ای انجام می‌شوند؛ به‌گونه‌ای که حتی می‌توانید مشخص کنید به چه افرادی نشان داده شوند. شما می‌توانید بر اساس ویژگی‌های جمعیتی، علایق، رفتارها و … بازار هدفی برای کسب‌وکارتان در نظر بگیرید و تبلیغات را به‌صورت بهینه‌سازی شده برایشان به نمایش درآورید.
زمانی که در حال اجرای چند کمپین تبلیغاتی به‌صورت همزمان در شبکه‌های اجتماعی هستید، می‌توانید از ابزارهای تبلیغاتی ویژه شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا تغییرات عمده را احساس کنید؛ ادوایس در این مسیر، گام‌به‌گام همراه شماست.


منبع: Buffer

  • برگشت به مقالات
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.