استوری اینستاگرام؛ برندها و اینفلوئنسرها چطور از این امکان استفاده می‌کنند؟

استوری اینستاگرام؛ برندها و اینفلوئنسرها چطور از این امکان استفاده می‌کنند؟

استوری اینستاگرام؛ برندها و اینفلوئنسرها چطور از این امکان استفاده می‌کنند؟

۱۰ میلیارد. این عدد تعداد دفعاتی است که هر ویدئو به‌صورت روزانه در فضای اسنپ‌چت توسط مردم دیده می‌شود. همین مقدار (ویا حتی بیشتر) برای هر استوری در اینستاگرام نیز مطرح است. استوری‌ها درواقع همان عکس‌ها و فیلم‌های کوتاهی هستند که نهایتاً ظرف مدت ۲۴ ساعت از فضای اینستاگرام پاک می‌شوند؛ چیزی شبیه به اتفاق درون اسنپ‌چت با این تفاوت که اینستاگرام با ۵۰۰ میلیون کاربر، طیف‌ گسترده‌ای از مخاطبان را شامل می‌شود. استوری و امکانات شبیه به آن در فضای اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد که محصولات و یا برندمان را به‌درستی تعریف کنیم و در رابطه با آن حرف بزنیم.
در این مقاله، از ۸ برند و اینفلوئنسری که از امکان استوری به نحو احسن استفاده می‌کنند، صحبت خواهیم کرد تا با الهام گرفتن از آنها بتوانید ایده‌های نو و بدیعی را پردازش کنید. در تحقیقاتی که برای تهیه این مقاله انجام شد، استوری‌های برندها، اینفلوئنسرها و حتی افراد معمولی بررسی شد و خبر خوب آن که بیشتر روش‌های آن‌ها برای تهیه این استوری‌ها مستلزم بودجه‌های مالی سنگین و یا دانش و مهارت خاصی نیست. در ادوایس این ۸ نمونه را معرفی می‌کنیم و شما یاد خواهید گرفت با الهام و اقتباس از روش‌های آن‌ها کسب‌وکارتان را رونق ببخشید.
بیش از این مقدمه‌چینی نمی‌کنیم و به سراغ اصل مطلب می‌رویم:

۱) ناسا

امتیاز ویژه‌ای را برای امکان استوری در ارتباط با محتوای اصلی صفحه اینستاگرامتان قرار دهید.
سعی کنید پشت هر پست و مطلبی که در فضای اینستاگرام ارسال می‌کنید، یک داستان طولانی وجود داشته باشد.
یکی از تفاوت‌های کلیدی میان اینستاگرام و اسنپ‌چت این است که اینستاگرام برای شما پروفایل عمومی و فضایی برای ارائه محتوای اصلی‌تان تعبیه کرده است. در هیچ فضای اجتماعی دیگری شما نمی‌توانید این امکانات را به‌صورت مکمل برای یکدیگر پیدا کنید. ناسا نیز از همین استراتژی استفاده می‌کند. برای مثال، اخیراً ناسا درباره مجموعه شهاب‌سنگ‌های پرسیدیز اطلاعاتی را در حساب اینستاگرامش منتشر کرده است و امکان استوری را برای انتشار اطلاعات بیشتر درباره این شهاب‌سنگ‌های خاص و تحقیقات انجام شده روی آن‌ها در نظر می‌گیرد. همچنین استوری‌های بیشتری را به تجهیزات و دانشمندانی که روی این موضوع کار می‌کنند، اختصاص می‌دهد.

استوری اینستاگرام ناسا

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
وقتی تصویر نهایی برای به‌اشتراک‌گذاری در اینستاگرام را پیدا کردید چند تصویر زمینه نیز برای تکمیل کردن آن انتخاب کنید اگر نحوه انتخاب عکس برای پست اینستاگرام پشت‌صحنه داشته است، انتخاب عکس‌ها و فیلم‌های پشت‌صحنه برای استوری هوشمندانه خواهد بود.
– دوربین‌تان را بچرخانید، از پشت‌صحنه عکس یا فیلم بگیرید و در استوری قرار دهید.
– عکس‌هایی که برای ارسال به‌عنوان پست مناسب نبوده‌اند را در پیش نویس‌های خود نگه دارید و به‌عنوان استوری لحاظ کنید. (با توجه به اینکه امکان استوری کوتاه‌مدت است انتشار این عکس‌ها مناسب خواهد بود.)
– به کمک همان تیمی که پست اینستاگرام‌تان را خلق کرده‌اند، عکس‌های مناسب برای استوری تهیه کنید.
– اگر عکس ارسال‌شده در اینستاگرام تبلیغ یک محصول است در استوری دوربین را عقب‌تر ببرید و از فضای کنار و یا پشت محصول‌تان عکس تهیه کنید.

۲) لافت (@loft)

محتوای استوری‌ها را به سمت اتفاقات روزمره تغییر دهید و بخش سرگرمی را تقویت کنید.
برند پوشاک زنانه لافت در یکی از استوری‌هایش مخاطبین را به شرکت در یک چالش دعوت کرد؛ لافت در این چالش نه‌تنها دنبال‌کننده‌هایش را برای مدتی سرگرم کرد بلکه این فرصت را هم ایجاد کرد که آن‌ها با بازدید از آخرین پست صفحه لافت و تگ کردن صمیمی‌ترین دوستشان در زیر آن به تبلیغ برند کمک کنند.

استوری اینستاگرام لافت

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
نگاهی به تقویم بیندازید. بررسی کنید که آیا در روزهای آینده اتفاقی، فعالیتی و یا مناسبتی وجود دارد تا شما با توجه به آن جریانی به راه بیندازید. می‌توانید متناسب با آن رویداد، چالش‌های مختلف راه بیندازید یا ملاقات و کنفرانسی برگزار کنید یا حتی بازی‌های جذابی را حول محور تولیدات و سرویسی که ارائه می‌دهید،طراحی کنید.
با انجام این کارها بازدیدکننده‌ها را ترغیب می‌کنید تا زیر پست‌هایتان نظر بدهند، مطالب شما به دوستان و آشنایانشان بفرستند و یا هشتگ‌هایی را در رابطه با فعالیت‌های شما به اشتراک بگذارند.

۳) هافینگتن‌پست (@huffingtonpost)

از عکس‌ها و در کنار آن متن‌های کوتاه در استوری استفاده کنید. صفحه هافینگتن‌پست با استفاده از امکان نوشتن متن و یا نقاشی در استوری اینستاگرام، از اخبارش یک خلاصه تصویری تهیه می‌کند. درنتیجه، این کار خلاقانه به دنبال‌کننده‌های صفحه آن‌ها اجازه می‌دهد که محتوای مطالب را به شیوه‌ای خلاصه‌تر و جذاب‌تر در استوری تماشا کنند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
پست‌هایی را که اخیراً در فضای اینستاگرام ارسال کردید بررسی کنید و سعی کنید از بین آنها تصویری را که داستان دنباله‌داری پشتش دارد انتخاب کنید و با اضافه کردن متنی کوتاه به تصاویر مربوط به آن عکس، فهم داستان‌تان را آسان‌تر کنید. می‌توانید با کشیدن یک نقاشی کمی به داستان و البته صفحه‌ اینستاگرامتان شخصیت و مالکیت ببخشید.

۴) تک‌کرانچ (@techcrunch)

به دنبال‌کننده‌هایتان اجازه دهید به سریع ترین و آسان ترین شکل ممکن محتوای اینستاگرام شما را تشخیص دهند.
تک‌کرانچ هم کمی شبیه به هاف‌پست از استوری اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن سرتیترها و خلاصه کوتاه از اخبار جدید استفاده می‌کند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
اگر شما هم به‌طور منظم و در زمان مشخص مطالب متعددی مثل اخبار منتشر می‌کنید، با خلاصه کردن محتوای پست‌هایتان و با قرار دادن یک سر تیتر چشمگیر استوری بگذارید. (می‌توانید در استوری گذاشته شده چند نفر که مربوط به محتوای پست هستند را تگ کنید و یا از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید.)
اگر خبرها ارزش اشتراک‌گذاری بالایی دارند حتماً لوگوی صفحه و یا برندتان را روی آن درج کنید. این کار به گسترش نام شما و نام برندتان کمک خواهد کرد. درست شبیه به اتفاقی که برای تک‌کرانچ افتاد.

۵) گری وینرچاک (@garyvaynerchuk)

مطالب قابل‌اعتماد و موثر را در ترکیب با کیفیت قابل‌قبول و بالای تصاویر به اشتراک بگذارید؛ و البته حواستان به قاب عمودی امکان استوری باشد.
صفحه گری وینرچاک از امکان استوری در اینستاگرام در جهت اهداف متفاوت و متنوعی استفاده می‌کند. او به‌واسطه کیفیت بالای محتوای تصویری‌اش در استوری اینستاگرام توانسته فیلم‌های کوتاه دیلی‌وی (DailyVee) را ارتقاء بخشد. همچنین از این امکان برای اشتراک گذاشتن گوشه‌هایی از زندگی شخصی‌اش و برقراری ارتباط صمیمانه‌تری با دنبال‌کننده‌هایش استفاده می‌کند.
برای مثال، در یکی از استوری‌های اخیرش به این موضوع که دنبال‌کننده‌هایش خواستار والپیپرهای (تصاویر عمودی تمام صفحه که برای عکس پس‌زمینه تلفن همراه مناسب هستند.) بیشتری در استوری‌های اینستاگرام او هستند، اشاره کرد و درخواست آنان را بی‌پاسخ نگذاشت.

استوری اینستاگرام

در ادامه، به مواردی اشاره خواهیم کرد که گری وینرچاک در صفحه اینستاگرام خودش و در بخش استوری انجام می‌دهد؛ مواردی که با الهام از آن‌ها بتوانید کسب‌وکارتان را رونق بخشید.
– اگر از فیلم‌های کوتاه برای تولید محتوای صفحه‌تان استفاده می‌کنید، در نظر داشته باشید تهیه یک نسخه دیگر از همان فیلم که متناسب با قاب عمودی استوری باشد، ضروری است. از شاخصه‌های اصلی استوری‌های گری وینرچاک توجه به همین موضوع است.
– اگر مایلید از فضای اینستاگرام به‌عنوان یک تبلیغ برای کانال یوتیوب یا وبسایت‌تان استفاده کنید، ضمن تهیه‌ی تصاویر و محتوای مربوط، فراموش نکنید که حتماً لینک آن به سایت یا کانال را در بیو خود قرار دهید.
– اگر برای شبکه‌های اجتماعی دیگری مثل پینترست نیز تولید محتوا می‌کنید، یک نسخه ضمیمه هم با رعایت قاب عمودی برای استوری اینستاگرام کنار بگذارید.
– از امکان استوری اینستاگرام برای تعاملات اجتماعی و پرسش و پاسخ از بازدیدکننده‌ها استفاده کنید. از دنبال‌کننده‌هایتان بپرسید که به دنبال چه محتوا و موضوعی در صفحه شما هستند و دلشان می‌خواهد شما در رابطه با چه موضوعی تولید محتوا کنید.

۶) کریس برکارد (@chrisburkard)

اتفاقات پشت‌صحنه را نمایش دهید.
کریس برکارد عکاس بسیار بااستعدادی است که در فضای اینستاگرام چیزی در حدود ۲ میلیون نفر بازدیدکننده دارد. او از امکان استوری برای نمایش ماجراجویی‌هایش به هنگام ثبت هر عکسی که در فضای اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد، استفاده می‌کند. این ماجراجویی‌ها می‌تواند شامل کمپ کردن‌های او، عکاسی در شرایط عجیب‌وغریب مثل تندباد و یا حتی رد شدن از یک رودخانه باشد.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
با اینکه بسیاری از کسب‌وکارها خیلی درگیر تجربه‌های ماجراجویانه نمی‌شوند اما معمولاً به اشتراک گذاشتن فعالیت‌های روزمره نیز بازخوردهای خوبی از دنبال‌کننده‌ها به همراه خواهد داشت. به جنبه‌های طنز و سرگرم‌کننده‌ بودنی که می‌توانید از کسب‌وکارتان به آنها نشان دهید، فکر کنید.

۷) دانشگاه نیویورک (@nyuniversity)

دنبال‌کننده‌هایتان را به تور گردشگری ببرید.
صفحه دانشگاه نیویورک، دنبال کننده‌های بسیار فعالی دارد. هر پست این صفحه هزاران بار لایک می‌خورد و پسندیده می‌شود. در زیر هر پست آن‌ها می‌توانیم حداقل ۱۰ یا ۲۰ کامنت هم پیدا کنیم. با توجه به فضای کلی حاکم بر پست‌های این صفحه قابل حدس است که حساب مربوط به دانشگاه نیویورک چطور دنبال‌کننده‌هایش را با تورهای گردشگری در اطراف دانشکده‌ها و یا حتی خود شهر سرگرم می‌کند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
اگر شما یک گردشگر و علاقه‌مند به گردشگری هستید و یا اگر کسب‌وکارتان در ارتباط با نمایش یک محیط و یا یک فضاست، آن را از دنبال‌کننده‌هایتان دریغ نکنید. اگر می‌خواهید بعدازظهر را پیاده‌روی کنید و چندساعتی را دور از خانه بگذرانید، حتماً چند عکس با نمای جذاب تهیه کنید و آن را با اضافه کردن موقعیت مکانی در اختیار دنبال کننده‌ها قرار دهید. این تصاویر واقعی، خالص و بدون اهداف تجاری به دنبال‌کننده‌های شما اجازه می‌دهد، احساس درستی از آن محیط دریافت کنند و حتی اقدام به بازدید از محل کنند.

۸) گوپرو (@GoPro)

دنبال‌کننده‌هایتان را به ماجراجویی ببرید.
وقتی صحبت از سفر و ماجراجویی می‌شود، گوپرو یکی از نام‌هایی است که بلافاصله در ذهن‌مان نقش می‌بندد. زمانی که امکان استوری در اختیار کاربران قرار گرفت، برند گوپرو با استفاده درست و به‌موقع از این امکان سعی کرد با محصول اصلی برندش یعنی همان «گوپرو» بیشتر از همیشه فیلم بگیرد و آن‌ها را با کیفیت بهتری در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارد.
اخیراً، زمانی که خانواده گو پرو به بزرگترین آرزوی همیشگی‌شان یعنی دیدن شفق استرالیا دست پیدا کردند، صفحه اینستاگرام آن‌ها نیز همزمان از ماجراجویی‌های این سفر فیلم‌های کوتاه و حیرت‌انگیزی در استوری به اشتراک گذاشت.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
اگر کسب‌وکار شما مربوط به فعالیت‌های بیرون از خانه و درون طبیعت می‌شود. سعی کنید تمام اتفاقات نفس‌گیر و هیجان‌انگیز در جریان فعالیت‌هایتان را در قالب فیلم‌های کوتاه و مناسب استوری با دنبال کننده‌هایتان به اشتراک بگذارید. برای کسانی که امکان چنین ماجراجویی‌هایی را ندارند، باز هم توصیه می‌کنیم که به فعالیت‌های روزمره‌شان توجه کنند. مطالب هیجان‌انگیز و استوری‌های بسیار سرگرم‌کننده گوپرو که با توجه به سفرهای آنها شکل می‌گیرد را که کنار بگذاریم بخشی از محتوای آنها و شیوه استفاده‌شان از استوری در اینستاگرام مربوط به بازاریابی و کمپین‌های متفاوت اجتماعی است.

۹) اپلیکیشن When I Work

از مشتریان خود در کنار محصولی که از شما خریده‌اند تصویر تهیه و استوری کنید.
اپلیکیشن When I Work نوعی نرم افزار برنامه ریزی برای کارمندان و کارفرماهاست. این نرم‌افزار در سرتاسر جهان چیزی در حدود ۱۵ هزار مشتری برای خودش دست و پا کرده. اخیراً هم طی ملاقاتی با تعدادی از مشتری‌هایشان در کانادا عکس‌هایی از آن‌ها را در استوری حساب اینستاگرام خود منتشر کرده‌‌اند.

استوری اینستاگرام

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
اگر برایتان امکان‌پذیر است، به ملاقات چند نفر از مشتری‌ها بروید، عکس بگیرید و در استوری نشر دهید. با این کار دنبال‌کننده‌های شما نه‌تنها متوجه کیفیت بالای کار و محصولاتتان خواهند شد، بلکه احساس امنیت اجتماعی بیشتری نسبت به برندتان پیدا می‌کنند. همچنین این کار منجر به ایجاد رابطه‌ای عمیق‌تر بین شما و مشتری‌ها خواهد شد.

۱۰) شاپی‌فای (@shopify)

محتوای مطالب ارسالی در اینستاگرام را خلاقانه‌تر کنید.
شاید شما مثل دست اندر کاران When I Work، امکان ملاقات حضوری با مشتری‌هایتان را نداشته باشید، پس مثل شاپ‌فای عمل کنید که به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک اجازه ارائه خدمات‌شان را در صفحه شاپ‌فای می‌دهد. این کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند با در اختیار گرفتن حساب اینستاگرام شاپ‌فای، درباره نوع خدماتشان به دنبال‌کننده‌ها گزارش بدهند.
فارغ از این امکان، شاپ‌فای همیشه در جهت خلاقیت بیشتر درون محتوای اینستاگرامش حرکت می‌کند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
در نظر داشته باشید که موارد زیر تنها بخش کوچکی از راهکارهایی است که می‌توانید در جهت تقویت و ارتقاء محتوای مطالب ارسالی‌تان انجام دهید.
– سعی کنید با استفاده از تصاویر، متن و تصناویر مرتبط در استوری، کلیت محتوای مطالبتان را به سمت سرگرمی بیشتر هدایت کنید.
– با ساختن لینک‌های کوتاه‌کننده آدرس دسترسی به مطالب درون صفحه را آسان‌تر کنید.
– اگر می‌خواهید یک مجموعه استوری را پشت هم منتشر کنید، خوب است که پس از ساخت هر استوری و پیش از ارسال، آن را در حافظه موبایلتان ذخیره کنید و با کنار هم قرار دادن تمام تصاویر استوری و تبدیل کردن کل آن‌ها به یک استوری مستقل، به بازدید کننده‌ها نمایی کلی بدهید از آنچه که در ادامه خواهند دید.

۱۱) Remote Year

بازدیدکننده‌های خاموش و دنبال‌کننده‌هایتان را در کنار یکدیگر جمع کنید.
این برنامه‌ای سالیانه است که در آن ۷۵ دیجیتال نومد (افرادی که با کمک از تکنولوژی و فضای اینترنت در حین سفر کسب درآمد می‌کنند) از سرتاسر دنیا در کنار هم گرد آمده‌اند و ضمن همکاری، با یکدیگر به ۱۲ شهر مختلف نیز سفر کرده‌اند.
آن‌ها در فضای اینستاگرام @remoteyear، از فعالیت‌های روزمره‌شان در طول سفر استوری می‌گذارند و به دنبال‌کننده‌هایی که امکان حضور در این سفرها را ندارند، اجازه شرکت در سفر و انجام فعالیت‌های هیجان‌انگیز را به شکل مجازی می‌دهند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
شاید برای برخی از دنبال‌کننده‌های شما، این که نمی‌توانند در اتفاقات و رویدادهای برند شما همراه باشند، ناراحت‌کننده باشد. این اتفاق می‌تواند در حد یک کنفرانس با تعداد محدودی بلیت، یک رویداد انحصاری با چند نفر از مشتری‌های خاص شما و یا یک برنامه منتخب مثل امکانی که برنامه‌ سالیانه Remote Year در اختیار کاربرانش می‌گذارد، باشد. به هر حال نباید این حس را به آنها القا کنید که نمی‌توانند در این اتفاق با شما و یا دیگر شرکت‌کنندگان همراهی کنند.
– با برخی از دنبال‌کننده‌هایتان درباره عنوان این اتفاق و یا رویداد مصاحبه کوتاهی داشته باشید.
– از شرکت‌کننده‌های این رویداد بخواهید که تجربه‌شان از این اتفاق را با دنبال‌کننده‌های صفحات خودشان به اشتراک بگذارند.
– از لحظات جذاب و سرگرم‌کننده رویداد فیلم تهیه کنید.
– برای استوری‌های اینستاگرام خود یک مجری معین کنید تا در زمانی که رویداد در حال برگزاریست در استوری‌ها درباره آن صحبت کند و از فعالیت‌ها، مصاحبه‌ها و اتفاقاتی که در آن روز رخ خواهد داد، به دنبال‌کننده‌های صفحه گزارش بدهد.

۱۲) black sheep cycling

گوشه‌ای از محصولاتی که در آینده نه‌چندان دور می‌خواهید عرضه کنید را در استوری های اینستاگرام به اشتراک بگذارید.
کمپانی black sheep cycling نیز اخیرا با استفاده از امکان پست و استوری در اینستاگرام، محصول جدید خود را به طرفداران معرفی کرد.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
هنگامی که مشغول طراحی و تهیه ابزارهای تبلیغاتی برای معرفی محصول و یا اطلاعیه جدیدتان هستید، گوشه چشمی هم به امکاناتی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده داشته باشید و ابزارهای تبلیغاتی مثل پوسترها و تصاویر را بر مبنای قاب عمودی استوری اینستاگرام طراحی کنید. با توجه به عمر یک روزه استوری در اینستاگرام سعی کنید طرح ها و ایده‌های متفاوتی را به هنگام طراحی عکس‌های تبلیغاتی در نظر داشته باشید. تا هرازچندگاهی با تصاویر متفاوت محصول‌تان را در استوری صفحه تبلیغ کنید.
طرح‌ها و ایده‌های متفاوت از یک محصول می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
– عکس‌هایی با زوایای مختلف از محصول
– نمایش کاربردهای متفاوت محصول
– عکسبرداری از آدم‌هایی که در حال استفاده از محصول هستند.
– نمای عکس‌هایی از راه و روش استفاده از محصول

۱۳) Olympics

گزارش روزانه‌ای از اتفاقات و اخبار؛ در زمان برگزاری المپیک سال ۲۰۱۶، تیم پشت حساب رسمی المپیک آن سال در اینستاگرام، با استفاده از امکان استوری لحظات حیرت‌انگیزی از المپیک آن سال را با دنبال‌کننده‌هایش به‌اشتراک گذاشت. یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز آن سال، در اختیار گذاشتن حساب اینستاگرام المپیک برای یک روز کامل به هریسون بارنز بود. او با استفاده از این فرصت هیجان‌انگیز، لحظاتی را که در المپیک سپری می‌کرد با مخاطبان به اشتراک گذاشت.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
با توجه به اینکه معمولاً درگیر رخدادهای بزرگی چون المپیک نیستید، باید از فرصت‌های ریزودرشتی که صنعت شما در زمینه اتفاقات و رویدادهای مهم در اختیارتان قرار می‌دهد، کمال استفاده را بکنید. برای مثال،
– با طراحی عکس‌ها و تصاویر ساده، اطلاعیه‌ها و اخبار مهم از رویدادهای مربوط به کارتان را به اشتراک بگذارید.
– نظرتان درباره آن رویداد به‌خصوص را در استوری به نمایش بگذارید.
– اگر امکانش را دارید با پیشکسوتان و یا افراد شاخص فعال در صنعت‌تان مصاحبه‌ای تهیه کنید.

۱۴) Brian Fanzo

گوشه‌ای از برنامه‌هایی را که برای انتشار در اینستاگرام تهیه کرده‌اید، پیش از ارسال در استوری نمایش دهید.
برایان فانزو که با نام isocialfanz هم شناخته می‌شود، گوینده‌ای بسیار باهوش و آگاه به مسائل اجتماعی، فضا‌های مجازی، بازاریابی و اینفلوئنسر مارکتینگ، تکنولوژی و موضوعات بسیار دیگر است. او در سال ۲۰۱۶ به‌تنهایی توانست در بیش از ۴۰ رویداد مختلف در سرتاسر جهان سخنرانی کند.
او در استوری در اینستاگرام پیش نمایشی ارائه می‌کند از صحبت‌ها یا رویدادهایی که در آینده نه چندان دور در آن‌ها شرکت خواهد کرد.

چطور از این ایده در صفحه خودتان استفاده کنید؟
سعی کنید با برندها و اینفلوئنسرهای فعال در اینستاگرام همکاری متقابل داشته باشید. از پتانسیل‌های حساب اینستاگرام آن‌ها استفاده کنید. همانطور که گری وینرچاک نیز تایید کرده است این روش راهی آسان برای دستیابی به مخاطبین جدید و افزایش آگاهی مردم نسبت به نام شما یا برندتان است. خوبی این روش این است که هر دو طرفه این معامله سود تقریبا یکسانی خواهند برد.
یکی از گزینه‌های جالب در استوری اینستاگرام، اجازه دسترسی آسان به تمام تصاویر گالری در مدت زمان ۲۴ ساعت گذشته است. شما به سادگی می‌توانید زمانی که روی مود دوربین در استوری اینستاگرام هستید با پایین کشیدن صفحه موبایل از آن استفاده کنید. این امکان به شما اجازه اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها از برندها و اینفلوئنسرهای مختلف در اینستاگرام بدون ردوبدل کردن رمز حساب اینستاگرام را می‌دهد. مراحل انجام این روش را در ادامه توضیح می‌دهیم:
– از برندها و اینفلوئنسرهایی که می‌خواهید با آنها همکاری داشته باشید، بخواهید که استوری‌هایشان را بدون انتشار در صفحه خودشان آماده کنند و در حافظه موبایل ذخیره نمایند. استوری‌های ذخیره شده را از طریق ایمیل یا امکانات مختلف دیگر برای شما بفرستند.
– پس از دریافت این تصاویر و دانلود آن‌ها، به مدت ۲۴ ساعت فرصت دارید تا در صفحه اینستاگرامتان ارسال نمایید.

۱۵) Minaal

محتوای تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید و تصاویری را که مشتری‌ها با محصولات‌تان برای شما ارسال می‌کنند، نمایش دهید.
@minaalofficial یک کمپانی لوازم‌ سفری حرفه‌ای و با دوام است که مشتریان محصولاتش معمولاً سریع‌تر و خوشحال‌تر سفر می‌کنند.
آن‌ها در استوری‌های اینستاگرام حساب خود، تصاویر بسیاری از مشتری‌های مختلف در سرتاسر جهان را منتشر می‌کنند که در حال استفاده از تولیداتشان هستند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
معمولاً بازاریابان اینستاگرامی به اشتراک گذاری تصاویر مختلف از مصرف کنندگان محصولات یک برند و یا یک کمپانی خاص که برای آن تبلیغ می‌کنند، علاقه زیادی دارند. اما گاهی کیفیت تصاویر مصرف‌کننده‌ها و یا رنگ و تم حاکم بر فضای عکس‌هایشان با مابقی تصاویر ارسال شده در اینستاگرام آن‌ها متفاوت است. از همین‌ رو‌ استوری در اینستاگرام گزینه بسیار مناسبی برای به نمایش گذاشتن این تصاویر است. به وسیله استوری تم اصلی مطالب ارسال شده در اینستاگرام شما به هم نمی‌ریزد و همچنین شما مجبور به ارسال تصاویر متعدد و زیادی در فضای اصلی پروفایلتان نیستید.
کاربران را دعوت کنید که از خودشان در حال استفاده از محصولات و تولیدات شما عکس بگیرند و آن‌ها را برایتان بفرستند؛ سپس این تصاویر را در قالب استوری منتشر کنید.
به کمک یک هشتگ به‌خصوص تمام تصاویر مرتبط با محصولاتتان را از فالوئرها جمع آوری کنید. از بین تصاویر ارسال شده چند تا را به سلیقه خودتان انتخاب کنید و با کسب اجازه از صاحبین عکس، آن‌ها را در استوری اینستاگرام منتشر کنید.
– با ایجاد تغییرات جزئی، مانند اضافه کردن متن یا استیکر به تصویر آن‌ها می‌توانید دنبال‌کننده‌هایتان را هیجان‌زده کنید.

۱۶) ۹گگ (@9gag)

محتوای خنده‌دار و بامزه تولید شده توسط کاربران را پست و یا استوری کنید. فکر می‌کنم که همه ما کمابیش با صفحه ۹گگ در اینستاگرام و دیگر پلتفرم‌های اجتماعی آشنایی داشته باشیم. آن‌ها به کمک امکان استوری در اینستاگرام در نحوه روایت محتوای طنز به مرحله‌ جدیدی ورود کرده‌اند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
ما می‌دانیم که بیشتر کسب‌وکار‌های رایج در اینستاگرام شبیه ۹گگ نیستند و حتی اگر موضوع یکسانی هم داشته باشند، مطمئناً در حجم محتوای ارسال شده توسط کاربران با ۹گگ قابل‌مقایسه نخواهند بود. اما این موضوع به آن معنا نیست که نمی‌توانیم از روش اداره اکانت ۹گگ چیز جدیدی یاد بگیریم.
۹گگ مثال بسیار خوبی در زمینه استفاده متفاوت از هر امکانی در اینستاگرام است. آنها از هر امکانی که فضای اینستاگرام در اختیارشان قرار می‌دهد اعم از لینک به وبسایت، پست‌ها و یا استوری‌ها یکسان استفاده نمی‌کنند.
استوری در اینستاگرام به ما این اجازه را می‌دهد که در مدت زمان کم تصاویر و فیلم‌های زیادی ببینیم. با توجه به این موضوع می‌توان گفت استوری یکی از بهترین روش‌ها برای روایت یک داستان تصویری است. پس شما می‌توانید با رعایت موارد زیر از این امکان به نحوه احسن استفاده کنید:
اگر می‌خواهید یک داستان یا یک پیام را با مخاطبان‌تان به اشتراک بگذارید، این پروسه را به کمک یک خط داستانی متشکل از عکس‌ها و فیلم‌های متفاوت انجام دهید. امکاناتی را که استوری در اختیارتان قرار می‌دهد (مثل استیکر و یا گیف‌ها) دانلود کنید و با استفاده از متنی کوتاه و یا یک نقاشی داستان‌تان را از لحاظ بصری زیباتر و سرگرم‌کننده‌تر کنید.
در زمان درست، تمام تصاویر را همزمان با هم ارسال کنید. می‌توانید از یک پست در فضای اینستاگرام استفاده کنید و درباره داستانی که می‌خواهید با مخاطبانتان مستقیماً در استوری به اشتراک بگذارید، جزئیاتی را عنوان نمایید و آنها را برای اطلاعات بیشتر به استوری ارجاع دهید.

۱۷) Sean Mc Cave

پیش نمایشی از برنامه‌ها و یا کلاس‌های لایو و آنلاین‌تان ارائه کنید. @seanwes خوشنویس نه چدان معروفی بود که پس از برگزاری کلاس‌های آموزشی‌اش اسم و رسمی برای خود دست و پا کرد. از آن موقع تاکنون او کلاس‌های متفاوتی را در فضاهای مختلف برگزار کرده است. او از فضای استوری در اینستاگرام به‌عنوان محلی برای ارائه تمرین‌ها و همچنین تبلیغی برای کلاس‌هایش استفاده می‌کند.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
من شخصاً دوست دارم پیش از آن‌که برای یک کلاس، یک محصول و یا یک سرویس خاص هزینه‌ای پرداخت کنم، از جزئیات آن مطلع شوم.
استوری اینستاگرام فضای بسیار مناسبی برای معرفی جامع خدماتی است که ارائه می‌کنید. از این طریق می‌توانید دنبال‌کننده‌هایتان را ترغیب کنید تا با پرداخت هزینه کلاس‌ها از سرویس‌هایی که ارائه می‌کنید استفاده کنند.
همچنین اضافه کردن لینک پرداخت به استوری‌هایتان باعث می‌شود که دسترسی دنبال‌کننده‌ها آسانتر شود و شما نیز سریعتر به آنچه که می‌خواهید دست پیدا کنید.

۱۸) TrackMaven

خبرهای شاخص و جنجالی حیطه کاری‌تان را به اشتراک بگذارید. @trackmaven نرم‌افزاری برای آنالیز داده‌های تجاری است که به بازاریابان کمک می‌کند با تفسیر این داده‌ها تصمیمات درست و هوشمندانه بگیرند. یکی از کارهایی که معمولا آن‌ها انجام می‌دهند، انتشار اخبار دسته اول در حیطه فعالیت‌شان است.

چطور از این ایده برای صفحه خودتان استفاده کنید؟
فکر می‌کنم که همه ما به شکل پیش‌فرض به دنبال اخبار و جزئیات حیطه فعالیت‌مان هستیم. از همین رو، انتشار این مطالب به نظر کاری سخت و زمان‌بر نمی‌آید.
زمانی که در حال خواندن این اخبار هستید، سه تا پنج خبر مشخص را که ارزش انتشار دارند و به نظرتان برای دیگران نیز کاربرد دارند، ذخیره کنید. در روز جمعه هر هفته (و یا حتی هر روز صبح) این اخبار را در استوری اینستاگرام منتشر کنید.
اضافه کردن نظرات و پیشنهادهای خودتان در رابطه با آن خبر خاص می‌تواند به پیشرو شدن شما در حیطه فعالیت‌تان کمک کند.


منبع: Buffer

  • برگشت به مقالات
    ارسال نظر

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.